|
|
|
|
|
|
|
ELOKUU 2025 LISÄUUTISET
|
|
Poikkeuksellisesti uutisoimme vielä muutamasta tärkeästä asiasta!
|
|
|
|
|
|
Kokemusasiantuntijakoulutuksen juhlavuosi alkaa
|
Kymmenes koulutushaku avautuu 18.8.2025
|
Onko sinulla omakohtaista kokemusta mielenterveyden häiriöistä, riippuvuussairauksista tai elämän haasteista sekä toipumista edistävistä tekjöistä? Kiinnostaako kokemusasiantuntijuus ja onko sinun mahdollista sitoutua ryhmämuotoiseen koulutusprosessiin? Jos vastauksesi on kyllä, hae koulutukseen!
|
|
|
|
|
|
20.8.2025 Kaikkien aikojen ensimmäinen
|
Sateenkaarikahvila Haagassa
|
Teemana on sukupuolten moninaisuus. Tilaisuuden järjestää kokemusasiantuntijatyöryhmä ja se on avoin kaikille kiinnostuneille. Tarjoilujen vuoksi toivotaan ilmoittautumista viimeistään 15.8.2025 sirpa.sinisalo@niemikoti.fi. Ja saa tulla vaikka ilmoittautuminen unohtuisi!
|
|
|
|
|
Tiistai 9.9. klo 8–16 Käpylän liikuntapuistossa
|
Nyt aloitetaan treenit syyskuun jalkapalloturnausta varten
|
Niemikotisäätiön järjestämässä kuntoutujien jalkapalloturnauksessa on yleensä kymmenkunta osallistujajoukkuetta ympäri Suomea. Tule mukaan pelaamaan, treenaamaan tai kannustamaan – kentällä ei kysellä diagnooseja!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|